d_janos Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10060

Sziasztok!

 

Néhány kérdésem lenne hozzátok:

 

1.

Adott 160l melegvíztároló + 35 KW kazán,  fűtési keringető szivattyú Grundfos 25-50.   A melegvíz tároló töltő szivattyúnak ugyanilyet kell berakni vagy kissebbet, esetleg a sebesség fokozattal érdemes beállítani?

 

 

2.

A visszacsapó szelepet fordítva is fel lehet tenni? Amennyiben elindítom a fűtési keringető szivattyút, /a melegvíztároló töltő szivattyút a "mester" kifelejtette/ "kattog-morog" a melegvíztároló, és  időnként fémes hangja is van. Esetleg még mindig levegős a rendszer? /Automata légtelenítők vannak + 1 a tárolónál/

 

3.

Vízfeltöltés: van valamilyen aranyszabály? Vásároltam 300l ionizált vizet amit majd ha minden rendben van beletöltök a rendszerbe. Most városi vizzel töltöttem fel, nyomás alatt, alulról /kazántöltő-ürítő/, és mégis tiszta levegős lett a rendszer. Esetleg több órán keresztül járatni a szivattyúkat és majd csak "kidolgozza" a levegőt? Esetleg a szelepes osztóknál érdemes feltölteni, minden osztónál van automata légtelenítő és töltő ürítő csap.

 

4.

Padlófűtés zárt tágulási tartály nyomás beállítása ugyanaz mint a radiátor tartályánál?

Radiátornál: tágulási tartály és a rendszer legmagasabb pontja közti magasságkülönbség / 10 = bar

pl. nálam 7 m tehát 0,7bar de valahol olvastam, hogy az előfeszítéshez egy tizedet hozzá kell adni. Tehát 7m = 0,8bar

Viszont a padlófűtés csak 3m van, akkor jó a 0,4bar?

 

5.

Próbanyomás: 1,5 bar a fűtési rendszerben, ez elég, vagy nagyobbal érdemes kipróbálni. /természetesen a tágulási tartályokat leszereltem a próbanyomás idejére/

2.5 bar -os biztonsági szelepet nem szedtem ki.

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat.