Kele64pisti Creative Commons License 2006.05.28 0 0 11076
Szerintem ez a miniszterváltás alapvetően nem befolyásolja a honvédségünk helyzetét.
Ami inkább biztos, hogy az állami költségvetés rendebetétele és az euro bevezetés miatt, nem lesz a légierőnek ujabb nagyarányú fejlesztése, sőt szerintem még szintentartása sem, hiszen új eszközök beveszerzése pénzt vissze el, és a gripen program finanszírozását se lehetett az eu torkán lenyomatni. Tehát szerintem a régi sidewinder marad, és kb 2010-ig nem lesz Iris-T rakétánk. Lesz a minimális mennyiségű amramm, a néhány litening és szerintem aránylag minimális lézerbomba kit. sisakcélzóról ne álmodozzunk, és a helikpteres állomány is marad, talán csökken. Nem lesz pénz biztosan se a minyok és a hindek korszerüsítésére. A szállítógépflotta ameddig tart-tart, és nem fognak tendert írni uj gépekre. Szerintem inkább bérelni fogják a szállítást. A költségvetési megszorítások kivégzik a MIG-eket, és az ALBA-kat is.
Ez a légierős szomorú sors.
Ami a többi programot illeti. A magyar ipar legalább a jármüparkot lassan korszerűbbé teszi. Szerintem a rádiós program kevesebb darabszámmal és elhuzodva fog valamikor folytatodni. Egyéb harcjármüvek beszerzése a fentiek miatt nem vagy csak minimáilis lesz...
ennyi a jóslatom és kiváncsi leszek 4 év mulva hogy bejön-e.

üdv. Kele
Előzmény: Princ of Carpatia (11074)