hamurappi Creative Commons License 2006.05.18 0 0 7073

Szia Wala,

Azért szerintem nem mindegy az, hogy csak 3 ajtó közül kell eldöntened ( egy kocsi), hogy melyik ajtó nem zárodott rendesen, vagy 18 ajtót kell végigrángatni úgy, hogy semmi visszajelzésed nincs, hogy melyik ajtó lehet a rossz.

Másrészt, jó helyen van az a lámpa ahol van, mert hiába nem láttad a saját vezetet motorkocsi lámpáját, de ha kistűkőrből vagy a nagyból láttod, hogy mindegyik másik kocsi lámpája elaludt, akkor már csak a saját motorkocsidon lehet a nyitott vagy végállást meg nem kapott ajtó.Tehát ergo ha már ugy is felállsz a székből, akkor ha nem vagy biztos magadban kihajolsz az ablakon s megnézzed, hogy a saját motorkocsidon a lámpa világit e?

Másrészt ha valamely hátsó kocsidon van a rossz ajtó, akkor az első ajtó légtelenitésével rögtön tudsz a valószinű hibás kocsihoz sietni, (ez ugye időmegtakaritás) és az ajtókat megrángatva láttod a visszajelzést is, hogy a külső lámpa elalszik e, szerintem nagy segitség a járművezetőnek a gyors és szakszerű hibaelháritáshoz.

Mondjuk én a Gödöllöi vonalon vagyok, és teljesen hozzá vagyok szokva a lámpa nyújtotta biztonságnak, ha lehet igy fogalmazni, és ha vendégszerelvény jön ami nincs felszerelve még ilyen külső ajtójelző lámpával, szerintem sokkal nehezebb, megtalálni a hibás ajtót, ha egyáltalán sikerül, CSM (Csak Járművezető) űzemmódban.

Szóval ennyit röviden a külső ajtóvisszajelzőkről röviden.

Üdv Hamurappi

Előzmény: Törölt nick (7065)