kudi27 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 18
Én nem tudom miért aggódnak egyesek hogy nincs a DVD-n magyar szinkron. Általában azok aggódnak akik lassan olvasnak és nem tudnak egyszerre két dologra figyellni. Én azért vettem komoly házimozi rendszert hogy élvezzem a minőségi hangokat, és efekteket. Az eredeti szinkronok általában jobbak ( kivétel azért van, pl a Gyűrűk ura trilógia DTS-ES magyar hangja ), így akkor is az angol DTS, vagy DTS-ES hangal nézem a filmet, ha ott van rajta a magyar 5.1. Állítom hogy 10 (magyar) DVD tulajdonos közül 8-at biztosan nem érdekel a a szinkron minősége, mert megveszik azokat az egybe-vackokat hoszenezer forintért és azt hiszik hogy vettek egy házimozi rendszert. Azokon tényleg tök mindegy hogy milyen a szinkron vagy az eredeti hang minősége. Én megértem őket mert nem áldoznak, áldozhatnak rá többet. Akik meg nézik a moziből felvett premierfilmeket, csakhogy elmondhassák hogy ők már látták a filmet, azok fanyalognak a legtöbbet. Én végül is arra akartam ezzel utalni hogy akit érdekel a hangminőség úgy is az eredeti hangal nézi meg a filmeket, mert sajnos legtöbbször elég gyatrára sikerülnek. Szerencsére azért egyre jobban figyellnek rá a szinkronstúdiók. Üdv