quilla Creative Commons License 2006.05.10 0 0 1512

Na en meg pont az ellenkezojet gondolom a feliratozasrol, nagyon elbutito dolog. Azert az teny, hogy a portugal adatok az analfabetizmusrol (meg ha csak funkcionalis analfebetizmus is) egeszen kiemelkedoen szarok az EUn belul, vagyis a tarsadaol egy igen jelentos resze (ez a tobbi eus tagalammhoz viszonyitva persze, mert nem 50-60%-okrol van szo) egyaltalan nem tud irni vagy olvasni, es egy hanyaduk ha tud is, ertelmezo olvasasra keptelen. Az en csaladomban is van ilyen sajna... az idosebb korosztalybol a nok, akiknek iskolazottsaga igencsak elhanyagolhato mit kezdenek szerinted a feliratos filmekkel? Ki vannak zarva a tevenezesbol... mondjuk eleve azt sem ertem, ha az ovis korosztalynak keszult rajzfil (de legyen kisikolas korosztaly) feliratos, mert ez hova veze? ezt ugye nem kell tulragozni, hogy ok sem tudnak olvasni, vagy ha igen, nem kepesek meg az olvasom es kozben nezem es meg ertem is oszetett folyamatra. Es ez vezet oda, hogy a parom is alairja (bar o nagyon feliratparti, persze ebbe nott bele) hogy a hetkoznapi nyelv nagyon hibas, nagyon szegenyes... akinek szuksege lenne az anyanyelvi 'okulasra' az ki van csukva belole a feliratozas miatt... rongalja az anyanyelvet szerintem, hogy szinte kizarolagosan csak feliratos filmek vannak...

es engem is faraszt, mert en szeretnek aktivan tevezni, ahogy odahaz is tudok pl vasalni vagy himezni tevezes kozben, de itt kep, angol szoveg es portugal felirat nekem mar tul sok inger, hogy meg masra is tudjak figyelni.

Szal en nem vagyok annyira oda ezert...

Előzmény: linha (1511)