korrektor22 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 6896
Érdekes és izgalmas szakmai vita van kialakulóban.

Ahhoz, hogy a vita érdemivé alakuljon, azt gondolom, hogy az érdeklődőknek előbb meg kell majd ismerniük, hogy milyen lesz az alap biztosító berendezés, és milyen új irányítási rendszert kapunk.

Ha erre lesz itt valós igény, ahogy majd időm engedi, nagy vonalakban közzé teszem, hogy mitől is lesz itt a forgalomirányítás világszínvonalú.

Ekkor majd látszani fog, hogy ez az új technológia mennyire illeszthető be a meglévő MÁV vagy HÉV utasításrendszerbe.

A MÁV utasítás imádóknak: Én a MÁV utasítást 39 évvel ezelőtt tanultam először. Azóta ez az utasítás rengetegszer változott, de nem azért, hogy az utasítás szerkesztőknek legyen bőven munkájuk, netán hétvégékre is, hanem mert az alkalmazott technika folyamatosan fejlődött és ez új szabályozásokat tett szükségessé. Tehát az utasítások változása soha sem valamilyen „izmus” kérdése volt.

 Nem fogom a szentendrei változásokat valami privilégiumként kezelni, amit csak tudok, majd megosztok az érdeklődőkkel. Egyrészt, hogy megvitathassuk a dolgokat, másrészt, hogy együtt örülhessünk a szerintem forradalmian új változásoknak.

Üdv.

korrektor22