TZiky Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2738
"Nem a te hibádnak róttam fel a dohánytermelők támogatásának hiányát hanem csak megemlítettem, hogy mindez a táblázatban még csak nem is szerepel és még enélkül is kimutatható a társadalom vesztesége.

Én sem a TB problémáját akartam megoldani csak azt szerettem volna kifejezni, hogy igazságos lenne ha dohányosokkal több biztosítási díjat fizetettnének."

Ezek a kijelentések mindaddig súlytalanok, amíg nem adtad meg a veszteségemet az általam kért területen.

"Lehet, hogy pár dolog nem tünik logikusnak számodra,"
Hát igen... Pl.:
35. oldal
"A dohánytermékeknek a fogyasztói kosárból történő eltávolítása tehát megoldást nyújtana a cigarettaár emelkedése következtében előálló inflációs hatás megelőzésére."
Továbbá vegyük ki a fogyasztási kosárból azokat a termékeket, amelyek ára emelkedett és már meg is szűnt az infláció.

37. oldal
"A dohánytermékeket el kell távolítani a fogyasztói kosárból, hogy az áremelkedés inflációt gerjesztő hatása ne érvényesüljön."
A fogyasztói kosárban lévő termékek áremelkedése gerjeszti az inflációt? Eddig úgy sejtettem, hogy az infláció következtében emelkednek az árak, és a fogyasztói kosár csak egy mérőeszköz...

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: NoCigi (2736)