SnoopyPapa Creative Commons License 2006.04.01 0 0 39

Yoginak = szinte biztos, hogy nem adták ki még 1*. Akkoriban nemigen adtak ki újra könyveket, elég volt az egyszerre kiadott százezer (vagy mennyi példány, lásd a későbbiekben, a hatvanas években Szilvássy [vagy Szilvási...?] Lajos műveit). Minden szocreál-mi-a-fenétől eltekintve, ezek a korai KF-ek sem voltak minden írói véna és tehetség nélküliek: az egyik novellájában - azt hittem, hamar megtalálom a polcon, de nem - egy bányászemberről ír, akinek a pár hetes (hónapos?) kisunokája meghal: "...mit látott ez a kis ember a világból? Idejött, szétnézett, aztán elment..." Szvsz, ehhez emberség kellett; ehhez humánum kellett; ehhez beleérzése és még rengeteg minden kellett.

   Levettem a HAZAI TUDÓSÍTÁSOK c. opuszt a polcról. Megvan, v. olvastad??? Ebben van benne ama EZER ÉV, amiről előbbi beleszólásomban mán beszéltem, de benne van az a novella is, amit bizonyos MUSZKA IMRE esztergályosról írt (Sztahanovista vót a lelkem, gondolom, ismerős a jelző...). Gyorsan a lényeg = Jó esztergályos Csepelen (hol is máshol...), ilyen-olyan újításai vannak dögivel, oszt később ejtik, egy jóval fiatalabbat nyomnak eléje, egy perc alatt elfelejtik... Később a Mester utánajár, hogy miért is? Kiderül, hogy biz, az eeetársak tévedtek, biza', jobban kellett volna törődnie az eeetársakkal, meg majd minden jóvá lesz téve, maj' szólunk az eeeetársaknak...

   Ejnye mán, mikor írta is a Mester e sorokat (idézetbéli tévedés lehetséges), csak nem az elmúlt 16 évben???

Üdv!