aviator_eto Creative Commons License 2006.03.29 0 0 10180

En sok dologban egyetertek Veled, azonban ugy gondolom hogy ennekem nincs elegendo katonai ismeretem ahhoz hogy meghatarozzam hogy milyen osszetetelu legyen a sereg. Mindenestre az ilyen "vegyes" meg "konnyu" dandarok, ezredeknek mar az elnevezese is gyanus nekem. Meg igen gyorsan leepitettek olyan alakulatokat a honvedsegnel amit nem kellett volna (pl. allitolag a GRAD-ot allitolag ak ki mert az "tamado fegyver". Rohejes.

 

De megint csak, en tudom hogy az atlagroman igy, meg az atlagember ugyanugy gondolkodik mint mi. De pl. az "atlagmagyar" hogy gondolkodott amikor a 2-ik hadsereget a Donhoz kuldtuk? Egyszoval az atlagember nem akar haborut de azt a politikusok csinaljak. Es hidd el, barmikor barmit nagyon jol meg lehet magyarazni az atlagembernek (hogy pl. miert tamadunk meg mas orszagot). Ha figyelmesen vizsgalgatod az elmult 15 ev konflikustait rajohetsz erre.

 

Repulogepekrol szolva (mivel sokat kivontak az utobbi 5-6 evben a rendszerbol). Ismerek olyan embert idekinn aki L-39-est vett privat emberkent. Csak az uzemanyagkoltsege 900 dollar elmondasa szerint orankent. (gallonok szama*orankenti fogyasztas). Tehat ekkor meg nem is beszelunk utanegetos MiG-29-esrol vagy 21-esrol ahol vszinu 5-szor vagy 10-szer ennyi. Kerdes egy kis orszag mint mi mennyit engedhet meg maganak ezekbol. De ugy latszik 95 kornyeken ez valahogy nem volt problema.

Előzmény: megatron66 (10179)