Kele64pisti Creative Commons License 2006.03.28 0 0 10148
Hi!
Flancolni a légi bemutatokon a MIG-29-el lehet, lévén, hogy olyan manőverekre képes, ami a JAS-39-el soha. (pld. Harang, Kobra stb) Én láttam vagy 50 Gripen bemutatot már a kb 10-12 év során mióta komolyabban foglalkozom a hobbym szintjén a katonai repüléssel. Ezek között kiemelkedő Gripen bemutatót, csak egyszer láttam Hradec Hralove-ben egy nagyon csunya esős napon, mikor végig utánégetővel és alacsony vizszintes manőverekkel - a rossz idős programját - repülte a svéd pilóta. Amugy a viszonylag gyenge hajtómű és a tolóerő hányados, sznte eleve kizárja a látványos légi bemutatót. Manapság már ritkán lehet látni, de amikor egy MIG fáklyás felszállással felcsapp az égbe, az már valami! A grif meg nehézkessen felszáll és máris oldalra huzza a pilóta a kormányt, mert elfogy a lendület...
A 29-eshez hasonló fáklyás felszállással kezdődő bemutatót az amcsik végeznek F-15-el, illetve a Marine F-18F-én repülő spanyol ajkó azt hiszem valamilyen Garcia berepülőpilóta... és a Blue Angels.. Kihagytam az oroszokat..

Kele

Előzmény: Hamburger2 (10146)