Kele64pisti Creative Commons License 2006.03.27 0 0 10122
A költségvetési pénzekről szóló fejezetek is bizonyítják, hogy a honvédség azért általánosságban megfelelően gazdálkodik. Persze az ujságírók kiemelik a kecskeméti pilótáknak vásárolt fagylaltgépet, a honvédelmi miniszernek vásárolt testedzőberendezést, vagy legujabb az, hogy a Gripenek érkezésére a vezérkari főnök úr helikopterrel érkezett ami. cca. 2millió ft-ba került
Valahogyan nem értem, hogy miért ne repülhetne helikopterrel az utolsó ember vezette harci repülőgépek első példányainak érkezési ünnepségére Kecskemétre a honvédség beosztás szerint első katonája.
Persze lehetne jobba eszközöket is vásárolni, lehetne jobban is gazdálkodni, de higyétek el, hogy a csapatoknál sokszor igy is a tökére lépnek a felelősnek, ha túllépi a költségkeretét.
Magam sem értem, hogy csak könnyűlövész egységeink vannak (iletve annak nevezik nálunk, mert a könnylövész kategória nyugaton és az usa-ban teljesen mást jelent.
Nem értem egyetlen hk zlj-nk miért többmodifikációju t-72-vel rendelkezik. nem értem, miért nincsenek önjáró lövegeink. A csapatlégvédelem fegyverzete is erősen lyukas a, honi légvédelmi rakéátink meg nincsenek (patroit S-300+ kategória)
Miért csak 12 csatakopterünk van és miért nem folytatódik a többi P változat ujjáépítése. Miért csak 15 szállítókopterünk van, és végül mi lesz a gripenjeinkkel, ha a jelenleg tervezett repülési óraszám csak légtérvédelmi és légtérellenörzési feladatokra elég. Miért nem veszünk korszerü közelharcrakétát, és miért nem lesz 1-2 recce konténer is a beszerzésben. és persze sorolhatnám...
De mivel alapvetően bizom az emberekben - véleményem szerint a HM katonai vezetői folyamatosan probálnak a politkával és a költségvetési realitások ellen küzdeni, hogy kielégítség a csapatok és a haza védelme igényeit...

Akiket ismerek katonákat, azok mindegyike maximálisan készséges volt, és nekünk civileknek segitette a hadsereg életének megismerését, és a technika dokumentálását az útokor számára. (ez nagyon hülyén hangzik, de igy van)
Mert elsősorban ezért fényképezem a repülőeszközöket és az azokat kezelő hajózó és müszaki szermélyzetet.

Aki pld. olvasta az olaszroszági légi háború c. könyvet, az láthatja, hogy az akkor élt emberek mennyi fényképet készítettek és adatot irtak le, hogy mi az utókor megismerjük az eseményeket. Ezért kellenek ma is akik ilyenekkel foglalkoznak, mert lehet, hogy 50-100 év mulva ezek a képek és irások, talán ez a forum is, érkedes kortörténeti dokumentumok lesznek

üdv. Kele