Bodori-San Creative Commons License 2006.03.25 0 0 10101

  

   A TR 85 technikai szinten megegyezik a T-55 AM harckocsikkal amik nálunk is rendszerben voltak. Pótpáncél, lézertávmérő, tűzvezető számítógép stb. Azonban a lövege nem jobb, vagy erősebb, mint a T-72  125 mm-es lövege. Lényegesen gyengébb mind a páncélátütő képesség, mind a romboló, repeszhatás, mind a külballisztikai tényezők kapcsán.

  

  Nem mondtam, hogy erősebb, lehet neked van igazad. Engem inkább az Arrow rakéta tűnt fel.

  A TR 85 nem a T-55 modernizált változata. Arra alapszik, de másképp nagyon nagyok a különbségek...

  Például a T-55 36 tonna, a TR-85 az 50 tonna (a nehezebb variáns).

  A TR-85 4-7 lövést tud leadni percenként.

  850 lóerős diesel motor.

  17,5 lóerő/tonna erőmegoszlás.

  60 km/h.

  400 km hatótáv (ez kevés).

  Tárolási kapacitás: 41 db 100 mm, 5000 db 7,62 mm, 750 db 12mm

  Páncélvastagság: 320 + 20 mm a tornyon, 200 mm a testen (réteges)

   

  A T-72 páncélzata jobb, 400 mm torony és első rész, de más helyeken vékony.

  A Leopard 2 750 mm maximum a tornyon (atyaúristen)

    

  

  A segge egy kicsit lapos (gondolok a toronyra)...

    

   

      

  

  Az MLI 84 valóban jó "járgány" . Sajnos ez a kategória hiányzik a hazaihadrendből.

 

  Igen, belül van bőven elektronika. De kényelmetlen BMP-tipusu belső design.

De hát nem is várnás senki, hogy egy katonai jármű belül Maybach legyen :)

  

  Itt az MLI-84...

 

 

 

  

  

  Amiket írtál árakat, azokat honnan írtad ki ? Ugyan is egy modernizált T-55 ért 3,2 millió USD adni, hát az olyan mint ladát venni 10 milli Forintért a szalonban.

  

  Tudom :) De azért megjegyzem még egyszer: ez csak halványan T-55.

  Nagyjából más tank. Olasz szakemberek szerint kb. az olasz Ariete-val egyezik meg performanciája (na ez azért nem feltétlenül igaz)

 

   És vannak más remekművek is, mint a LAROM rakéta sorozat vető és ez az öntöltő ágyú, amit Izraellel közösen fejlesztettek ki (teljesen páncélozott fülkével, teherautóra szerelve)

    

 

  

 

  Minden amit fent láttok, rendszeresitve van a román hadseregnél, százával, ráadásul.

  Na meg sok más "remekmű" is...

  (Gondolom a Mig-21, Puma helikopter a legismertebben..)

 

 

 

  

Előzmény: Kuruc71 (10090)