Bodori-San Creative Commons License 2006.03.24 0 0 10020

   

    Érdekes a post-od! 

  

    Leopard 2-t vettek ám a lengyekek kb 170 darabot használtan, a Bundeswehr-től

    Meg új izraeli Spike rakétákat, amelyeket Románia is használ páncélozott harci járműveken, helikoptereken (IAR 330 Puma)...

   

    Na meg a Mig-29-eseket is lehetne (még mindig!) újitani. Románia modern gépeket fargott a Mig-21-esekből. Teljesen új fülkét szereltek beléjük, GPS renszert, modernebb fegyverzetet (Matra rakéták), stb. Az új Mig-21-esből 112 üzemel.

     

    A 14 Gripen mellett szerintem nyugodtan meg lehetne tartani a Mig-29-eseket is.

  

    Az An-26-osok helyett lehetne C-27 Spartant venni, ami csak 8 millió dollár darabonként újonnan vagy C-130-at (ami 20-100+ millió verziótól függően).

 

    Bulgária nemrég 8 darab C-27-et rendelt. Kis szállitó gép. De jó.

    Az A-300 majd 200-300 millió dollárba fog kerülni. Magyarországnál jóval kisebb Belgium 7 darabot kiván rendelni, még Luxemburg is 1 dbot (!)

   

    A lengyelek nemrég vettek AMV új páncélozott járműveket (690 db).

    A csehek több, mint 200 db új Pandurt az osztrákoktól.

    A Szlovének több, mint 50 Valuk járművet (Pandur licensz) gyártottak maguknak.

    Románia BMP-klón másolatát legyártotta Oerlikon toronnyal (25 mm ágyú, 12 mm légv. gépágyú, 7,62 mm gépfegyver, Spike páncéltörő rakéták)...

    Esztország 60 db XA-180 járművet vesz Finnországtól használtan.

   

    Magyarország kivonta az összes BMP-1-et és a BTR-ek egy negyedét.

    Na meg a BTR-80 szitává lőhető gyenge páncélzattal rendelkezik, gyenge gépágyúk, stb. 

   

    Használt Gepard járműveket kapott Románia (állitólag) ingyen (még a '90-es években) Németországtól, 43 darabot. Ez a légvédelmi rakétás verzió. Ideális tankok támogatására.

    

    Szerintem Magyarország sokat tanulhatna a szomszédaitól, ami a modernizációt illeti. Jelenleg hátra fele halad, mint a rák a vizben...

    

    Ha az oroszok nem adtak volna BTR-eket, T-72-eseket államadósság fejében...

    S a németek nem adtak volna Mi-24-eseket ajándékba, akkor nem is tudom, miből állna a honvédség! :) talán gaz terepjárós gépesitett viztisztitó egységekből :)

    

    Előbb megpróbáltam egy képet feltenni, de nem sikerült ismeretlen okok miatt. 

   

    Elnézést, ha nem látszik a kép!

    Nekem nem jeleink meg talán a fórum hibája...

 

 

 

 

 

   

Előzmény: Cifu (9958)