tomcsek Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1444
Sziasztok!Régóta nézegetem a fórumot.Tavaly már itt is érdeklődtem tőletek ottani munkavállalás miatt.Most úgy néz ki idén nyáron meg tudnám próbálni.Először is úgy hallottam,hogy május 1-től Portugáliában is lehet szabadon munkát vállalni.Erről tudtok valamit?A vendéglátásban dolgozom(cukrász vagyok) és gondoltam megpróbálom a dolgot.Angolul elboldogulok és tanulom a portugált is,de hát ez egy nehéz nyelv!!:-)A következő kérdéseim lennének.Szerintetek van-e esélyem ezen a területen munkát kapni?Elsősorban Lisszabonra illetve Portora gondoltam,de úgy tudom Algarve tele van szállodákkal,éttermekkel,ahol csak szükség van egy cukrászra!Mennyi időre lenne érdemes kimennem?6-8 hétre gondoltam.Ez idő alatt nyilván laknom kell valahol,közlekednem és fenntartani magam.Mennyi pénzt tartalékoljak be?Milyen lakbérrel kell számolnom?Egyáltalán hogyan viszonyulnak a kelet-európai munkavállalókhoz?Bár hozzájuk képest mindenki kelet-európai :-).Nem meggazdagodni akarok,csak kicsit máshol élni,körülnézni,tapasztalni...és legálisan szeretnék dolgozni.Nincs kedvem sumákolni.Az EURES oldalait szoktam nézni,de szerintem ott reménytelen bármit is találni.Talán jobb lenne ott helyben próbálkozni.Hát most hirtelen ennyi jutott eszembe,de biztosan lesznek még kérdéseim.Minden ötletet,tanácsot,építő jellegű kritikát szívesen veszek.Obrigado!Adeus.Tom....u.i.Tényleg milyen süteményeik vannak?Hasonlítanak a mi cukrászdáink kínálatához?