breien Creative Commons License 2006.03.05 0 0 48
Egy tudományos előadás során hallottam " a csecsemő, a gyeremek értelmi képessége a legfogékonyabb, s az iskolázottságuk során a többség veszít emem képességeiből"

Esetleg ennek van valami köze ahhoz, hogy alant említettétek " sok művelt ember a magánéletében zsarnok, csak ügyesen szerepet játszik."

Az iskolázottság önmagában, attól tartok nem növeli a műveltséget, az inteligenciát méginkább nem. / tudtommal Gates, nem végezte el az egyetemet, s a kezdeti botlást leszámítva, elég sikeresen irányítja cégét / Számtalan példát hozhatnák fel, s arra is , hogy magas tudományos fokozattal bíró emberek az irányításban igazán nem jeleskedtek.
Van e összefüggés szerintetek az ország jelenlegi helyzete, s azon ok között, hogy az "iskolai végzettséghez", tudományos fokozathoz kötnek bizonyos döntésthozó beosztásokat, s az "okatás struktúrája között " ami az elmúlt évtizedekben volt itthon / most inkább a gazdaságtudományra gondoltam /
A reál, a humán tudományok terén szerintem kissebb mértékben volt érezhető a politikai befolyásoltság, s talán ezek obban alkalmazkodni tudtak az európai , globális környezethez.
Előzmény: Törölt nick (42)