breien Creative Commons License 2006.03.05 0 0 46
Ami engem érdekelne.
Az evolúció több tízezer év alatt ment végbe.
Az emberek viselkedése, a körülmények hatására pár év, pár évtized alatt.
Saját magam győződtem meg számtalan esetben, hogy értelmes, inteligens emberek, a hatalomvágyuk kielégítése végett , amiben közrejátszott a környezeti változások / azokkal vették magukat körbe, akk hajlandóak voltak nyíltan behódolni nekik - igaz, a hátuk mögött a legádázabb ellenségeik voltak - /
Talán így tiltakoztak a megaláztatásukkal szemben, vagy talán a saját gyengeségeiket akarták ezzel "enyhíteni"?

Az eddigi társadalmak bukásában, mennyire volt befolyásolással az elfolytott hatalomvágy?
Tudvalevő, hogy leglátványosabban, a szocializmus, mint társadalmi forma bukott meg. Szerintetek mennyire volt hatással az igazságtalanság? s mennyire a hatalom iránti vágy, amit próbáltok alapvető emberi tulajdonságként beállítani.

Talán, a mostanra kialakult pénzügyi káoszt is jobban megérthetnénk, amely a gazdasgunkat is magával ránthatja, s ezáltal ismét teret adhat a politikai kalandoroknak. / sajnos 1990-ben, túl sokan kerűltek így a hatalom közelében, ezzel elvették az esélyt az ország fejlődésétől /

Hidd el, hogy értem.
Ezért nem akartam az "elit" közelébe sem kerűlni 1989 előtt, s talán ezért is kerülöm a társaságukat még ma is .
Előzmény: Abulafia (39)