Belya Creative Commons License 2006.03.03 0 0 110
Időpot: 2005-2006 többször
Tesztelők: belya és kollégái
Hely: Mákos Guba Étterem, Bp I. Krisztina tér http://www.makosguba.hu/  (gyorsétkezde)
Ár: 369HUF
Kiszolgálás: kapkodós, figyelmetlen
Minőség: közepes, vagy alatta, utánmelegítéskor kiszárítva 
Adag: kicsi desszertadag
Egyéb: egy kiskanál dszemmet vagy mézet löttyintenek mellé (mikor mi van raktáron) 
Ajánlás: ha ráfanyalodsz ebéd után

Megjegyzés: nem egy nagy durranás, de időnként megkívánjuk és jólesik. ne rendeljetek tőlük házhoz, mert minket minden alkalommal átb@sztak: vagy lemaradt valami kaja, vagy valami plusz került a számlára

 

 

Időpot: 2000-2001
Tesztelők: belya és barátai
Hely: Anno Étterem (kézzelevős lovag) Nyíregyháza

Ár: ???
Kiszolgálás: kellemes
Minőség: a világ legjobb gubáját lehetett ott enni. régen nem jártam arra, mostanában azt mondják, nem ugyanaz a minőség, mint pár éve, de azért én bizakodom, hogy nem csalódnátok
Adag: irgalmatlanul nagy adag! 
Egyéb: citromhéjjal benne, vaníliaöntettel és rumosmeggyel a tetején 
Ajánlás: meleg szívvel :)
Megjegyzés: nem mákos guba a neve, hanem valami fantázianevet kapott. amióta ott megkóstoltuk a vaníliaöntettel, azóta én is így csinálom, és az összes családtagunk megszerette. nem vacakolok mindig a sodóval, a Gála keverősnemfőzős krémpudingjával készítem

 

örömmel olvastam, hogy más is ismeri bobájka néven a mákosgubát :)

a szlovákiai magyarok, és a tirpákok (Nyíregyháza mellé 1753-ban telepített szlovák földművesek) nevezik így, és a recept szerint liszt, víz, élesztő, só a bobájkarúd alapja, amit kemencében sütnek meg, felkarikáznak, tejjel forrázzák, cukros mákkal megszórják

 

jó étvágyat

B