breien Creative Commons License 2006.02.12 0 0 5633

nézd  krezidísel.

 

off.

 

valóban  nem értek  a mezőgazdasághoz.

Utazásaim  során,  nem  csak  itthon,  de  Európa  egyes  részein  is  látom,  az  alapvető  külömbséget.  Nem  értem, mi  az  oka  annak,  hogy  nálunk  a  környezet  annyira  lepusztult  állapotban van.  pl.  erdőírtások,  újratelepítés  nélkűl,  láthatóan nem szakszerű  nemestölgyek  derékmagasságban   történő  kivágása / min.  száz  év,  az  újrateremelés  ideje / új gyümölcstelepítések,  ahol  a  gaz  magasabb a  telepített  fáknál.  a  sok  parlagon  hagyott  föld  stb,  stb.

Ezzel  szemben,  már  Hegyeshalom  után, szembetűnő  a  táj  rendezettsége.  félve  írom  le,   hogy  sok  helyen, igen nehéz  terepviszonyok  mellett  is  megművelik  a  földeket,  gazdálkodnak  rajta.  / láttam  olyan helyet  is,  ahol  olyan  meredek  volt  a megművelt   föld,  hogy drótkötélpályát  építettek  ki  a  szállítási  feladatok  elvégzésére /

 

Tegnap,  a  Hiradóban  számonra  az  volt  kiborító,  hogy  az  interjúalany  /   az  első  biodíesel  alapanyag gyártó  vezetője /  azt  nyilatkozta,  hogy  képtelen  a  termékét  itthon  eladni,  mert  a  hatályos  Tvr-ek  szerint,  drágább  lenne, mint  a jelenlegi  diesel  olcsóbb,  mivel  Ő  csak a  jövedéki  adóval   terhelt  áron  adhatja el a MOL-nak,  mert  Mo-on  csak  a  MOL  jogosult  az  alapanyagot  jövedéki  adó  nélkűl  forgalmazni.  Kénytelen,  külföldön értékesíteni  a  termékét.

 

no  erre  írtam  én,  hogy  no  comment!

 

ennek  oka,  hogy  felvetődött  bennem,  ebben   az országban,  tudatosan  hoznak  olyan  Tvr-eket,  amivel  tönkretesznek  mindent?

 

on.

 

Mi  ,  itthon,  nagyon messze  állunk  még  a  gazdálkodástól 

 

breien

Előzmény: krezidiesel (5631)