poiuzf Creative Commons License 2006.02.08 0 0 11987
Na szóval csütörtökön (27én) értem reggel 4re Milánó mellé (10óra volt az út), Ljubljanától havazott. Cseréltünk aztán reggel lerakodtam és üresen indultam a 3 felrakóra. Az első elakadásomig 3km-t mentem, egy felüljárón felfelé megállt a sor én el sem indultam, 1 óra torna. Be egy parkolóba újabb elakadás újabb trükközés. Elértem a felrakóra a bejáratban akadtam el senki nem tudott elmenni az ebédszünetben. Sózás lapátolás beálltam az udvarra. Kiderült az áru nem érkezett meg, majd hétfőn. Elakadás a kijáratban kb du. 2-kor újabb lapátolás sózás káromkodás 5re annyira kimentem cm-ről cm-re hogy az úton már lehetett közlekedni. Kitettem a háromszöget, gondoltam majd továbbmegyek ha elolvad. Megérkezett a Carabineri, itt nem lehet állni csak az autópályán minden teherautónak ki kell menni. Láncolás, így sem ment egy traktor húzott ki. Vissza a pályára (kb 8 km) mielött felmentem egy ellenőrzés feszítés. Felértem valami gebasz üti a hólánc a sárvédőt. Megálltam nézem valami szétment és elkezdett a lánc becsúszni a dupla kerék közé, szétakasztottam a kampókat így sem akart kijönni. Közben megérkezett a helyi közútkezelő világítottak segítettek nem jött. Azt mondták itt nem lehet állni el kell mennem a következő parkolóig kb 1500m. Elmentem közben a lánc teljesen becsúszott. Alvás aztán reggel a külső kerék leszerelése, így ki tudtam venni a láncot. A lánc sem elszakadva nem volt és szét is volt akasztva, azóta sem értem miért nem jött ki.
Innentől már sétagalopp, laza sorbaállások a határokon, aztán tegnap este 8tól ma reggel 6:30ra haza is értem.