Finsbury Creative Commons License 2006.02.04 0 0 874

"...Londonban valóban jó pár éve működik egy angol nevű magyar ingatlaniroda, amelyen keresztül több száz honfitársunk bérel olcsóbb szobákat a brit fővárosban. A tulajdonos Szabó László maga is nincstelen bevándorló volt egykor Angliában, mára azonban sikeres üzletember, akinek a cégéről, a Guaranteed Properties Letting nevű ügynökségről az EU-csatlakozás óta sokat hallani a magyar médiában..."

 

Akkor hadd par szot az egekig magasztalt Guaranteed Propoerty Lettings nevu iroda szinten neha sajatos ugyintezeserol.

Elorebocsatom,hogy csak az altalam tapasztaltakat irom le.Nem allitom,hogy nincs olyan kliensuk,aki meg van elegedve az iroda nyujtotta szolgaltatasaival es lakik a mai napig az altaluk kiadott szobakban.Nem allitom azt sem,hogy az oket szido,mas forumokon jelenlevo Londonban elo magyarokbol nem a sertettseg beszel,mert esetleg nem tudtak eleget tenni a szerzodesben foglaltaknak.Ezekhez az emberekhez sem barati-ismerosi,sem semmilyen viszony nem fuz,nem is kivanok kozosseget vallani veluk.

Az igaz,hogy az iroda altal kinalt szobak olcsoak.Azokon a kornyekeken nem is csoda.Aki jart mar Stratford,tulnyomoreszt afrikai bevandorlok lakta teruletein,az tudja,mirol beszelek.Aki nem,remelem sejti.

Ezen a helyen laktam,az irodaval alltam szerzodesben.Maga a szoba nem volt rossz,atlagos magyar alberleti lakas egyik szobajanak felel meg,igaz egy masik magyar fiatalemberrel megosztva fizettem 50 fontot egy hetre.Ami tenyleg nem sok,de roomshare-t (mert ezt ugy hivjak,ha valaki megosztva berel szobat) az egyes metrozonaban is kapok ennyiert.Mikor erre rajottem,persze azonnal beljebb akartam koltozni es megprobaltam a szerzodesben foglaltak szerint hozzajutni a depositomhoz,hogy azt felhasznalva kozelebb koltozhessek a belvaroshoz.Erre nem az ugynokseg vagy ne adj' isten maga Szabo Laszlo ur,hanem egy allitasa szerint miskolci illetosegu,eleg mogorva fiatalember "felvilagositott",fogalmazzunk inkabb ugy:kozolte,hogy o 4000 (!!!)  fontert megvasarolta a GPLettings-tol az egesz hazat(!) (inkabb csak a  berleti jogat),tehat ezentul vele vagyok uzleti kapcsolatban.De nala a deposit nem jar vissza,csak lelakhato.Igaz,uj berleti szerzodest nem lattam,nem kaptam,en meg mindig a GPLettings-szel voltam szerzodeses viszonyban,de mit tehet ilyenkor az ember?Nyel,var es koltozik,amilyen hamar csak tud es elkonyveli a tanulopenz kifizeteset.

Igy tettem en is.

Szoval regisztralt ceg ide vagy oda,azert a GPLettings NEM az a kifejezetten korrektul mukodo ingatlaniroda,mint amilyennek be van allitva.