Flacika Creative Commons License 2005.12.27 0 0 10796
Ma délután elindultunk a nejem rokonaihoz Esztergomba, "de visszafordultunk, mert nagyon esett a hó..." (ha esetleg még emléxik valaki a hajdani Kern-paródiára). Szóva én tudtam volna menni, de egyes helyeken lépésben "ment" a forgalom. Már amúgy is elég késő volt, és a Bécsi úton alig lehetett előre haladni. Így inkább lemondtuk az utat és visszafordultunk. Közben beléptünk a Bécsi úti Stop Shopba. Ahogy mennék fel a parkolóba, előttem szerencsétlenkedik egy Jeep terepjáró(?!). Meg akart fordulni, de a hátsó kerekei folyton kipörögtek. Közben persze oda-vissza csúszkált. Már atól féltem, nekem fog csúszni. Az útfelület letaposott hó volt, azaz majdnem jég. Amikor kissé lenyugodott a Jeep egy pillanatra, és mellette jobbra volt egy autónyi hely, elsöpörtem mellette... Érdekes, nekem nem volt gondom. Persze időnként én is csúszkáltam, főleg elinduláskor volt hajlamos kipörögni a kerék, de nem volt vészes. Persze a Főkefe megint nem áll feladata magaslatán, a főutak is alig voltak takarítva. Aztán láttam hókotrót felhúzott hóekével(?)...