sztgyi Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2512

Szia Salfonc!

 

Ne tedd már tönkre az összes csövedet!

Mi lenne, ha hárfahúros megoldást csinálnál? ott nem kell hajlítani, csak többet kell forrasztani.

Milyen átmérőjű csővel próbálkozol?

Lehet, hogy két hajlítással ki is lépsz a kis méretű üveged által megengedett területből! (fél m2-re emlékszem)

-------------------------------

 

A hőmérséklet különbség kapcsoló műxik. Először nem akart menni, aztán észrevettem, hogy az IC-t nem tettem bele a foglaltba! Az az igazság, spórolni akartam :-)

 

Egyelőre nem tudom hőmérővel összehasonlítani, de ez nem is olyan lényeges.

A beállítás menete, hogy a potencióméterrel beállítom a közel nulla hőm eltérést (LED kialszik, relé elenged) és a "felső" hőérzékelőt a kezemmel melegítem, akkor kapcsol LED kigyullad, relé meghúz (felborult az egyensúly). Ha az "alsót" kezdem a kezemmel melegíteni, eléri a felső hőmérsékletét és kikapcsol. Ezt írja a leírás. Sokára áll vissza (kb. két perc) az egyensúly, ez azért van, mert egy hiszterézis van beállítva, hogy egy bizonyos értéket mehaladóan kapcsoljon, ne kapcsolgasson össze vissza. Na erről a "bizonyos értékről" nem ír semmit! A hiszterézisre egy fix értékű ellenállás van beépítve, lehet, ha ezen lehet változtatunk, beállítható egy kívánt mérték.

 

Mielőtt vacakolnék, elolvasom az eredeti leírást, az kisebb papíron többnek látszik!

--------------------------------

Mit szólsz hozzá?

Előzmény: salfonc (2507)