charlie21 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1952
Sziasztok! Én is kaptam mailt Tobias-tól.Sajnos nincs több képem Hajagról ,és mostanában nem igazán tudok eljutni oda.Érdekelne viszont valóban hogy hol lehet a másik három.Az 503-ast valóban Kotomo kollega már Lapistóra helyezte.Kotomo! ha jól emlékszem te arrafelé laksz esetleg nem tudnál kicsit körbenézni?Az 502-es ről csak azt tudtam leszürni hogy valahol Debrecen környéke??..Az 501-ast valamelyiktek már említette hogy talán mátyásföld.Ott jártam már de nem tudom elképzelni,a Lom hegyen én sem gondolnám már évek óta keresztül kasul jártam csak észrevettem volna.Pécelen csak egy orosz laktanyát ismerek ami a Bajtemetés nevű magaslaton van,itt szerintem már néhányan jártatok,igaz van egy kétszintes erődített harcááláspont,meg nagy földel takart hangárszerüségek de nem tudom igazán mi volt ott.Valaki tudja közülletek mi volt ott igazán?Egy ötlett:Ha megnézitek az úgynevezett BARS térképet akkor látható az eggyetlen álltalam ismert Hajagi egy kicsit el van csúszva nyugat felé ez lehet akát a többinél is.Esetleg az 501-es is egy kicsit arrébb van,mint ahol jelőli.Van egy objektum Bicske-Szárliget környékén(egyszer kétszer már felmerült a topickban) ezt az oroszok a 80-as években építgették de tudomásom szerint nem müködött soha.Ez is hegy tetején van és a szemtanuk szerint nagy földalatti termek vannak,az építési dátum jó lehet,és a térképen is még beleférne.Frei Berger!Egy kérdés. Meg lehet e tudni mondjuk a Német kollegától hogy mit keresünk igazán?Minden BARS objektum hasonlóan nézett ki?(ez lenne logikus) pl tornyok ,földalatti termek stb..?Eggyáltalán kiépült a teljes magyarországi rendszer?Jó lenne összedobni amink van,már csak a német érdeklődés miatt is.Már nemzetközi a Topick! :-)
Előzmény: Frei Berger (1941)