holloo Creative Commons License 2005.11.18 0 0 11086

Krisszzz írta: 

 

> Szóval ti mit ajánlatok a por és esetleg zsír eltávolítására? A boltba kérdeztem és egy olyan töltőtoll szerű kis ecset féleséget akartak rámsózni valami 4000ft ért gondoltam nem veszem meg:)! Ti mit ajánlanátok valami jót? Vagy ez a jó csak nekem furcsa?

 

 

Én vettem ilyet a Pálvölgyinél, de nem 4 hanem csak 3xxx Ft áron. Szerintem nagyon jó! Levett az eladó a polcról egy Nikon objektívet, levette a védősapkát róla, majd letette az asztalra, és azt mondta, hogy tegyek rá egy ujjlenyomatot. Megtörtént. Aztán letolt, hogy nem voltam elég alapos, mert - szerinte - az alig látszott az objektíven. Azt mondta, hogy legyek alaposabb. Nekem nem kellett mégegyszer mondani, alaposan össze-vissza kentem az újjammal. Jó zsíros lett az obi felülete(közvetlenül előtte ettem egy pizzaszeletet). Aztán finoman végighúzta néhányszor azt a csodatollat a lencse felületén, és egycsapásra minden szennyeződés úgy eltűnt, mintha ott sem lett volna. De tényleg! Állítólag garantáltan legalább 500-szor használható, csak arra kell vigyázni, hogy van külön objektívhez és külön szűrőhöz való típus. Állítólag gyorsan tönkremehet, ha nem a megfelelőt használjuk (mármint a "toll"). Ennek oka, hogy az egyik fajta az objektív gömbölyű felületéhez van kialakítva, míg a másik a szűrők sík felületéhez. Ha a "tollat" másra használjuk, mint amire való, akkor a "toll" gyorsan elkopik. A "toll" másik végében helyet kapott még egy pupás ecset is. Szerintem megéri az árát. 

 

Előzmény: Krisszzz (10993)