iszugyi Creative Commons License 2005.11.10 0 0 12940
A vitátok összetett eredménye kimutatja, hogy a legalapvetöbb fizikai fogalmak nincsenek kellö formában letisztázva. Ezért nem Titeket tartok felelösnek, hanem azt a praktizált tudományos rendszert, ami elterjedt a fizikába és aminek tudat alatt Ti is tagjai lettetek. Amit Ti annak ellenére védtek, hogy bizonyos fogalmakkal problémátok van. Ilyen alapvetö fogalmak: a 'gravitáció', a 'tömeg', az 'energia', a 'fénykibocsátás' és a 'tér-idö-tartomány'. Ezek fogalmak konzisztens összekötése a fizikában még megoldásra vár, de ezt Einstein foton hipotézisa, relativitáselméletei és ekvivalencia elve NEM TUDTA MEGOLDANI. Einstein fogalmazásai mégis 'elfogadottak' a fizikában, annyira, hogy a múltban mindenki aki ellene szót emelt a tudományos inkvizició tárgya lett. Én is szót emeltem ellene és megprobáltam, az alapokból kiindulva a fizika egy konzisztens leírását összeállitani, ahol a fent felsorolt fogalmak letisztázva lettek. Mélyre kellett visszanyúlni, a nyilt és nem-konzervativ fizikai rendszerekre véges tér-idö tartományokban, a gravitációt vissza kellett vezetni az elemi Maxwell-féle gravitációs töltések hatására. Ezért új matematikai eszközöket (variációsszámitás mellék- és természetes határfeltételekkel) is be kellett vezetnem, amik nem ismertek a fizikában, de a matematika ezeket legalább alapokban rögzítette. Hosszú útat jártam meg az elmélet kifejlesztésénél. Kiindultam a hatvanas évek közepén, az akkori SU3-modellböl ami továbbfejlesztése az 'elfogadott' kvarkmodell lett, de akkor már észre vettem, hogy a modell áttételénél a fizikába a 'tömeg' és az 'élettartam' fogalmak nincsenek tisztázva. Ezért elöször ezeknek a precíz megfogalmazásán törtem eredményesen a fejemet. Kezdettöl kezdve benyújtottam a cikkeimet a peer-review-journálokhoz, de ezeket 1978-óta sorjában elutasították. Még a 2004-ben elvégzett szabadesés kisérletem eredményét se akarták leközölni. (Itt is a praktizált fizikai tudomány minden fogyatékossága kimutatkozott, de nem hagyom magam kifigurázni.) Összeszedtem a legfontosabb cikkeimet és leírtam egy könyvben mit egy 'Basic Approach of Physics and Astronomy'-t és aminek a címe 'Physics of Elementary Processes'. A könyv nyilvánosságrahozás is sok nehézségbe ütközött, például nem tudtam lektoráltatni szakemberekkel, mert nem találtam senkit sem, aki ezt a feladatot elvállalta volna. Mindenesetre könyvfomában 2005-ben a tudományos community elé akarom hozni az elméletemet, de más kevés idö van hátra. Már azért is, mert idén van az Einstein év. Minden redakciós fogyatékosságok ellenére meg fog jelenni a könyv, mert az alapvetö fogalmak letisztázásáról van szó benne. Mmormota, ott megtalálod az egész elméletemet, amit itt a fórumban is vita tárgyává tettem. Az interneti közléseket én sem tartom tudományos értekezéseknek, ebben idazad is van. Ez a hozzászólások színvonalát és stílusát is meghatározza. Ezért én korábban kerültem is az ilyen publikálásokat, egész 2005-ig.
Előzmény: mmormota (12925)