Káldi G. Creative Commons License 2005.11.06 0 0 42

Kedves Norbi!

Gratulálok az első dobáshoz! Ez az! Csinálni kell! Csak így tovább!

 

A parittyaszár-párral kapcsolatos megfigyelésed nagyon helyes!

Azt hiszem, hogy arra kell törekedni, hogy a vetőkar végén és a vetőkar alatti fix bekötési pont a lehetőség szerint legközelebb legyen egymáshoz. Erre a távolságra írtál Te 5 cm-t. Nálam ez egy kicsit kevesebb (2,5-3cm). Nem írtam pontos méretet mert egy kicsit bizonytalan, hogy a győrű melyik pontja számít. Én az egyik ágat fix hosszúságúra kötöttem, a másik ágra meg egy olyan csúsztatható csomót tettem, amit a sátorcövekeknél szokás használni. Így igyekeztem beállítani a ág hosszát. A beállítást úgy végeztem, hogy  engedtem a vetőkart a súly hatására függőlegesen állni. Beakasztottam a két ágat, nálam a fix hossz a vetőkar végén, az állítható a vetőkar alatt. A csúsztatható csomóval úgy ügyeskedtem, hogy a lövedék középen legyen a parittya kosarában, ahogy a zsinórok függőlegesen lógtak a vetőkar mellett. Aztán leengedtem és ellenőritem, hogy mennyit mozdul amig a vályúig jut a lövedék. Aztán még egy ellenőrzés, hogy imitált hajítással néztem, hogy mennyit mozdul a feltételezett kiengedésig. Igyekeztem, hogy az a bizonyos gördülés a parittya kosarában a legkevesebb legyen. Fontosnak tartom, hogy a kiengedéskor (amikor a lövedék leakad a parittyáról) legyen lehetőleg a kosárka közepén a lövedék. Bár kis elcsúszás szerintem itt is lehet.

 

Írod:

"A stiftnek milyen hosszúnak kell lenie?

Nálam kb 5 centi hosszú, de szerintem ebből vágni kell le."

Nálam 2,5 cm, de azt hiszem ebből is le fogok vágni.

 

Még egyszer gratulálok!

 

Üdv

 

Gábor

 

Előzmény: moonshadow (41)