Sas882 Creative Commons License 2005.11.04 0 0 27770
Akkor vázolom a helyzetet:)
P4 1.7 256ddr Gef3 ti200, 2db 40gbyte maxtor wincsi.
Alaplap
1. Asus
2. Acorp

op rendszer xp sp2

az egész ott kezdődött, hogy bizonytalankodott a rendszer, nem indult el, kifagyott, kék halál, különböző megfoghatatlan hibaüzenetek, mindezt az xp-nél.
Lecseréltem az alaplapot - Acorp 4PE800 - majd újraraktam az xp-t.
S nem változott semmi, új alaplappal, új rendszerrel ugyanazok a hibák, megfagy, kikapcsolom - power off, leállitás - képtelen elindulni, hibaüzenet, fizikai memória kilistázása, stb.
Gondoltam a HD a szar, raktam bele egy másikat, erre rakatam fel, formázás után az xp-t, nem változott semmit a helyzet, ugyanúgy ismétlődtek a fenn leirt dolgok.
Memoria hiba? Teszt - memtest86 - 14 orát ment, sehol 1 error, viszont az xp ugy széthullott, hogy el sem indult.
Ekkor jött a ME, most ez van fenn, ideiglenes,mert 2005 ben nem igazán normális dolog.
A ME legalább elindul, de ez is fagy, csak ritkábban:)
Igaz jönnek a bosszantó hibák, mint a programok telepitésénél irtam, nem tudom mire vélni.
A másik gépemen - p3 900, 128 ram, gef3 ti 200 - semmi ilyen nincs, minden megy.

A legfurcsább az, hogy nem játék közben fagy, pedig megfingatom - Call of Duty, Neverwinter Nights - hanem akkor amikor relative egyszerű dolgot csinálok, pl. irom ezt a hozzászólást.
Vettem egy új tápot, hátha az a baj.
Előzmény: Ambu-Lonci (27733)