MadNed Creative Commons License 2005.10.25 0 0 108

SZIA esotherica!

 

Azt irtad, hogy olvassam el a dijazott parbeszedeket. Sajnos vagy rosszul linkelted be, vagy en voltam bena, es nem talaltam meg.

Amugy ismerem ezt a chatbotot, de nem tudtam, hogy ez mar valami lebutitott verzio.

Igazabol nem is voltam megelegedve a tudasaval. Egyszerűen semmi értelmes beszélgetést nem tudtam kihozni belőle, még akkor sem, ha nem nehezitettem a dolgat, es csak valaszolgattam a kerdeseire.

Persze tisztaban vagyok azzal, hogy a boborjabbak pont ez a lenyege, hogy osszevissza beszel, de attol meg lehetne valami gondolatmenete.

Na mind1. Várom a tovabbi 5leteket linkeket. Hamarosan nekikezdek a sajat chatbotom leprogramozasanak, persze fogalmam sincs, hogy mit tudok kihozni a dologbol.

Amugy arra gondoltam, hogy 3 modszert probalok osszegyurni.

Az egyik az, hogy a chatbot feldob egy temat.

Pld -Szia En xy chatbot vagyok. Teged hogy hivnak?

- Xy vagyok                                       / miert kerdezed?            / semmi kozod hozza /

- Szia xy jartal már az oldalunkon?   / Csak kivancsisagbol      / Undok vagy!

- igen / nem / miert kerdezed? 

 

Szoval mint lathatjatok felepitenek nahany ilyen temat, ahol probalom kitalalni hogy mi a lehetseges valasz, es igy akar egy hosszu beszelgetes is letrejohet.

 

2. lepeskent, ha valamiert nem talalom el, hogy mit fog valaszolni a latogato, akkor kiugrok a temakorbol, es egy masik "rendszerben" kezdek keresgelni.

Itt siman szavak, szoosszetetelek lennenek megadva, es azokra nehany lehetseges valasz.

Ki vagy , Mit csinalsz, Béna vagy, unalmas vagy stb

 

Ha ebben a reszben sem talalok olyat amibol valoszinuleg ertelmes valaszt tudnek adni, akkor tovabb ugrok a 3. reszre. 

3 . Itt megviszgalnék nehany dolgot, pld a maganhangzo, massalhangzo osszetetelt, hogy hatha csak valami krikszkrakszot irt be szivatas keppen. Erre is lehet valaszolni, valami szellemeset.

 

4. xxxxxlak vagy xxxxxlek téged.     pld szeretlek teged, utallak teged,

Ezekre vissza lehet kerdezni tobb fele keppen.. 

Te tenyleg utal(-lek+sz) engem?

Miert utalsz engem?

En is utallak teged.

En is szeretlek teged. stb

 

5. Vegul, ha vegkep nem ertem, akkor vagy megmondom, hogy nem ertem, vagy elretelem a szot.

Miert nem beszelunk inkabb... stb

Ez nekem unalmas beszeljunk inkabb....

 

A fejemben nagyabol osszeallt egy alap koncepcio, ami alapjan arra jutottam, hogy fajlban fogom tarolni az adataimat. De lehet hogy ez butasag. Lehet hogy csak nem ertek elegge az adatbaziskezelokhoz, es azert tunik egyszerubbnek fajban tarolni... ki tudja.

Na mara ennyi..... Udv MadNed

Előzmény: esotherica (107)