kulináris kóstológia Creative Commons License 2005.10.05 0 0 133

 

tuutuu:

Csak nagyon szeretem a kocsonyát, ...

 

nem pontosan ugyanezen összetevőkkel ugyan, de Tiéddel egyezően annyiban húsleveses irányultságom, hogy a kihalászott fokifejeket, vöröshagymát, zöldséget stb. felerősített levesként is megeszem, elkészítem tésztával besűrítve, míg a kocsonya megalszik... kellemesen sűrű levest tudok varázsolni a nevezett pótlékokból.

 

> A fűszerekkel úgy vagyok kb. mint TTamás kolléga, én kicsit húslevesebb irányba viszem ( bár 8 literesnél?) szóval 2-2 zöldség, egy szál lestyánlevél, 1 kutyapöcse-paprika, borsok, másfél fej fokhagyma, egy nagy, vagy két közepes vörös, ilyesmi.

 

Hogy OFF is legyek: szombati bográcsos halászlénk is halkocsonyásodott .......

a megmaradó tészta miatt lett felforralva. FINOM VOLT frissen és újra forralva is.

 

 

Érdekes: a kocsonya is (tájegységenként, hagyományként?) mennyi féle módon készül?! Mindegyiket érdemes lenne megkóstolni OTT, helyben!

 

Stefiadri!

Léécccike nem aggódni, legfeljebb meglepünk a kocsonyamaradékaid elfogyasztásáig! TeCCCik szólni az előttem beíróknak is?!

Nem rossz ám a Társaság .... éjszakára nem maradunk, nem maradnánk!... Ha mégis, akkor odakint hálózsákban a csillagos sátorunk alatt.

 

Mindenkinek jóízű kocsonyázást!

 

  

 

 

Előzmény: tuutuu (131)