janimaci Creative Commons License 2005.09.26 0 0 9112

Vásároltam egy 240 dolláros cuccost egy arctól. Eleve 4 hetet kért a szállításra, de az olcsósága miatt ezt még elnéztem neki. A 4 hét elteltével kért még 2 újabb hetet. Jó, rendben. Még ígért is egy plusz ajándékot a kellemetlenség miatt. Amikor 1 hét eltelt és semmi életjelet nem adott, írtam neki levelet, hogy kábé mikor lesz ebből valami. Válasz semmi. Mivel 2 e-mail címét ismertem, ezért két nap elteltével forwardoltam a másik címére is. Válasz innen se. Ezután elindítottam a 'Buyer Protection' programot. Mivel Paypalen keresztül fizettem, innentől ott zajlottak az események. Rövid leírást kellett készíteni, ezután kiküldték a jelentést neki is, meg nekem is. A szabályok szerint ha 10 napon belül nem válaszol, akkor jogos a követelésem. Nem válaszolt. :) Ma kaptam az értesítést a Paypaltől, hogy a pénzemet visszaszerezték, néhány nap múlva a számlámon lesz.

 

Sajnos ez a lehetőség évente csak 3-szor használható, és esetenként maximum 1000 dollárt adnak vissza.

 

Érdemes figyelni, hogy nagyobb összegű vásárlást olyantól tegyünk meg, akinek már biztosított ez a védelem.

 

janimaci