iszugyi Creative Commons License 2005.09.11 0 0 10264
A Te jól érthetö hozzászólásod még egyszer arra késztetett, hogy visszajöjjek a fórumba de csak azért, hogy megprobáljam tisztázni mit is értek én a fizikában 'bebizonyitott ténynek'. Semmit, de ez nem nihilizmus! Az én hozzáállásom az, hogy lehet a fizikában valamit alátámasztani, verifikálni, falszifikálni vagy cáfolni és igy tovább. De egy 'tényröl' és ennek a 'bebizonyításról' soha se beszéljünk. Ilyen háttér elött látom én a szabadesés jelenségét is. Erröl a jelenségröl viszont ki lehet mutatni, hogy ez egyetemes vagy nem, mert olyan nagyok az eltérések. Ha vannak kimutatható eltérések, azt mindenik verifikálni tudja, nem csak én. Ha mindenki verifikáni tudja a szabadesés eltéréseit, akkor az egyetemességéböl nem lehet kiindulni, az erre alapuló elméletek falszifikálva vannak. Hétköznapi nyelven kimondva nem helytállóak, mert nincs alapjuk. Mivel a kutatásom eredménye képpen 'tudom', hogy ilyen kisérletekröl nicsenek eredmények leközölve és azt is 'tudom' hogy Bremenben sokan sikertelenül probálkoztak a szabadesés egyetemességet kimutatni, ezt nem láttam alátámasztottnak. A kisérletem elött ezt mind 'tudtam', ezek miatt csináltam a kisérletemet az ismert eredménnyel, amit persze mások jogosan megcáfoltak, mert más az elképzelésük. De tudományosan nézve egy jelenséggel kapcsolatos mérést érdemileg csak új mérésekkel lehet megcáfolni, a kritizált mérés eredményét elvetni. Mind e mellett azt is tudom, hogy 'karakter' kell egy olyan méréseredmény publikálásahoz, ami az elfogadott felfogással ellentétes. Karakter kell ahhoz is megengedni az eredményt megjelenni egy szakfolyóiratban is. Kemény itéleteket mondtam a süllyesztökröl, de ezek az itéletek sajnos nagyon jól alátámasztottak. A negativ mérései eredmények elhallgatása és a publikálásának az eltiltása az más mint tudományos kriterium.
Előzmény: Kilroy (10263)