Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.23 0 0 1803

Szóval voltunk kirándulni. Sárbogárdon a laktanyában jutott eszembe a dolog - leszögezem, semmiféle személyes érintettségem nincs a tárgyban - hogy az utóbbi időben mennyi ugatást hallottam különféle politikusi szájakból arra vonatkozóan, hogy itt az aratás, nincs hová tenni a terményt. Aztán azt ígérték be, hogy na majd a kukorica... Sárbogárdon a laktanyában van néhány olyan építmény, amit maximum ki kellene takarítani, és bármely termény (mondjuk nem bor) tárolására alkalmas. Van olyan raktár is, aminek az egyik oldala nyitott, abból némi beruházással nagyszerű raktárakat lehetne csinálni. És ezek a raktárak - még - elsőrangú állapotban vannak. Ott a helyszínen röpke számításokat is végeztünk a kiránduló társakkal, hát néhány ezer köbméter elhelyezése nem lenne gond. (nem tonnát írtam, mert azt tyúklépéssel nem lehet saccolni) Igaz, hogy ez nem mezőgazdasági témájú szócséplés, de ott és akkor nekem ez a gondolat jutott az eszembe. És akkor a képek. Hatalmasak, annak idején gépjármű, rakéta és más anyagok tárolására használták. És mindenhová be lehet állni kocsival. Már csak azt nem tudom, hogy ez rajtam kívül eszébe jutott-e valaki másnak.

És akkor a képek.