magyarpityu Creative Commons License 2005.08.23 0 0 1253

Szia!

 

Igazából nem tudom, milyen a közbiztonság, rövig idig voltam Portugáliában, akkor is főleg a hegyek között vagy az óceán partján, és az éjszakák nagyrészét kempingekben töltöttük. Voltak előítéleteim, tartottam kissé a nagyvárosok kikötői negyedeinek éjszakájától, de kellemes meglepetés ért. Jól és főleg biztonságban éreztem magam Porto Ribeira negyedében is és Lisszabon Alfama negyedében is, mert azért csak kíváncsi voltam az éjszakai Portugáliára is :)) Nappal biztosan nincs mitől tartani és az éjszaka se veszélyesebb mint akármelyik itthoni nagyváros. A portugálok, ahogy tapasztaltam, nem igazán lelkesednek a turistákért, ami nekem kifejezetten szimpatikus volt, még ha olykor kellemetlenül is esett. Egyszer a piacon ütötte meg egy megjegyzés a fülemet és a buszon is rögtön kiszúrtak, pedig lyukasztani nagyon nem akartam :)) de azért kedvesek az emberek. Főleg északon barátságosak, délen viszont jobban hozzá vannak szokva a turistákhoz, és ott különben is sokkal vegyesebbek az emberek. Én jóléreztem magam Portugáliában.

Előzmény: Laci10000 (1252)