Jozsef Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1146

Szia!

Én már háromszor béreltem autót Portugáliában (3x2hétre) Budget ottani képviselőjénél.

Tapasztalatok:

1. A netes a legolcsóbb, a helyi  cégeknél sem tudnál jobb árat elérni. Én a www.specialfares.com honlapot használtam.

2. Dombornyomott kártya kell, elvileg köthetsz CDW-t, vagy kp-ben is lerakhatod az önrészt, de azt nem nézik jószemmel, gyanús. Ha nem veszel biztosítást, akkor az önrészt a kártyádról lefogják ( a Budgetnél ez 750 euro=190eFt!!), ennyi pénznek legalább lennie kell a kártyán ill. ez nem tudod közben elkölteni. Ha visszaviszed az autót, felszabadítják az önrészt. 

3. Ha Algarve-ba mész, és át akarsz menni Spanyolorzságba, meg kell nézni, hogy az árban benne van a spanyol zöldkártya (egyébként külön kb. 65 euróra emlékszem)

4. Ahogy írták, a CDW alapból nem érvényes a gumikra, a kocsi aljára és a zárakra sem. Magyarul, ha megpróbálják feltörni az autót, a zárcserét neked kell kifizetni. Nekem tavaly Portinho de Arrabida-ban próbálták felfeszíteni a csomagtartót, szerencsére beszélek portugálul, és kibeszéltem magam az átadásnál :))

Szóval, mielőtt plusz biztosítást veszel, alaposan olvasd el a feltételeket, angolul mindig megkaphatod.

5. Mikor átveszed az autót, a legapróbb sérülést is jelöltesd be a papíron.

6. Ha sokat akarsz kirándulni, akkor mindenképpen AC-s kocsit bérelj.

7. Ha Lisszabonba akarsz vezetni, gyakorold a kézifékes indulást, parkolást lejtőn stb. Kevesebb rosszabb dolog van a világon, mint meredek lejtőn felfelé dugóban araszolni.

8. Vidéken, ha szűk az út, és kanyarba érsz, nyomd a dudát, hogy hallják, hogy jön valaki!

 Üdv

József

Előzmény: mare27 (1144)