laranjeiras Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1121

Ebbôl most kimaradunk, azt hiszem. Már voltam ezeken a helyeken :o)

 

Lisszabonban azt hiszem pár érdekes rész:

1. Ocenario

2. a Vasco de Gama mellett a park, egészen a toronyig. Ott van libegô is.

3. Baixa - Chiado, Alfama: barangolás

4. São Jorge kastély (Alfama)

5. ha bevásárlóközpont, akkor az egyik legnagyobb európai: Colombo (Colegio Militar / Luz, a kék metró vonalán)

6. Állatkert, nagyon jó, kb. 3-5 óra gyerekkel + a delfinek

7. a felfedezôk emlékmûve megint mûködik péntek óta, de azon túl a Belém tornyot érdemes megnézni, és Belémben a múzeumokat (kocsi, tengerészeti, egyéb)

8. van planetárium is

9. Gulbenkian, ott nem voltam, nem az én világom, de állítólag nagyon jó

10. Sintra, korán kell indulni, lehetôleg délelôtt, különben az ember könnyen kimarad valamibôl. (A térképeknek nem szabad bedôlni, vannak útközben hegyek is.)

11. a két híd: a Vasco de Gama hídja szerintem a toronytól a legszebb, az Április 25-e pedig a Docas-ból, ha éppen ott eszel, vagy ha átmész rajta, akár vonattal, amint Setúbal-ba mész. (Setúbalban nincs rendes strand, át kell menni Troia-ba.)

12. a stadionok: talán a Colombóba menet egyszerûbb megnézni, de jobb megkérdeni valakit ott helyben hogyan jutsz oda, mert nem mindenki találja meg az utat (nem egyértelmû)

13. Cascais: tengerpart + egy ebéd a Villa Cascais bevásárlóközpontban, spórolósabbaknak a Jumbo-ból

(14. Estoril-ról nagyon keveset tudok sajnos)

 

Szóljatok ha valamiben tudok segíteni, néhány árra is emlékszem még, vagy meg tudom nézi ha kell.

Előzmény: Törölt nick (1115)