Picpic Creative Commons License 2005.06.29 0 0 595

Sziasztok!

 

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Tanácstalan vagyok. Sztorim:

Én Pécsett lakom, saját panellakásban, melyet el szerettem volna cserélni kertes házra, akár ráfizetéssel is! Sajnos Pécsett 10 millió alatt csak "putrik" vannak, vagy összedőlő vályog, vagy toldozott-foltozott présházak (víz nélkül!!!). Közeli falvakban meg az a helyzet, hogy van 10 millió alatt, de ugyancsak a fent említettek, mindenki azt hiszi, ha bevezette a vizet, meg a gázt már 5 millával többet ér a háza. :-(((

Kb. 3-4 hónapja keresgélek, de se venni, se cserélni nem tudok!

 

Nincsenek nagy igényeim, (jelenleg is egy 50 nm-es lakásban élek) a kert nagy legyen (kutyákat akarok tartani), a ház meg 60, max 70 nm-es legyen. Egy-két szoba, konyha, fürdő, nappali-étkező. (Telek az adott, kb. 700-800 nm-es)

Nu, ennyi mese után szerintem már kitaláltátok, hogy az építés mellett döntöttem.

 

Kérdésem az lenne, mit javasoltok? Árban, minőségben, tartósságban (30-50 év?), ésszerűségben!? Ár max 10 millió (lakásom ára + hitel)

 

Tégla, vagy könnyűszerkezetes házban gondolkodjak?

 

Én abszolút nem ismerem a körülményeket, se az építőanyagok árát, se a munkadíjat, max annyit sikerült felhajtanom, hogy könnyűszerkezetes házat ? nm/Ft áron csinálnak.