Elvira70 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 11379
Kedves Dr. Spock, Kedves Mikolt, kedves Többiek! visszaolvastagva az utolsó pár oldalt nem találtam a témában hozzászólást, szerintem rajtam kívül másokat is érdekelne a következő probléma. Egymásmak ellentmondó álláspontokat lehet arról hallani, hogy a különféle szépítőszerek, krémek, testápolók és a konyhai tisztítószerek, illetve az ezekben található hatóanyagok bizony veszélyesek lehetnek a magzati feljődésre, főként az első trimeszterben. Ugyanezt halanni a hajfestékről és a szoláriumról is. Azt gondolom, hogy a legtöbb nő használ arckrémet, testápolót, esetleg festeti a haját és kismamaként sem szeretne lenőtt hajjal, karikás szemmel mutatkozni. Kérdésem az, hogy 1./ milyen "kencéket" kell feltétlenül mellőzni, illetve milyen mértékben használhatók a megszokott kozmetikumok; 2./ a konyhai suvickolásnál milyen elővigyázatosságokat kell megtartani a különböző oldószerek használatánál; 3./ a szolárium és a hajfestés teljes mértékben mellőzendő-e a terhes nők számára? Rmélem, nem csak a magam nevében kérdeztem... Köszönöm, E.