ebayde Creative Commons License 2005.06.17 0 0 7019

Hali !

 

"Akkor most jól csináltam?"

 

Biztos :) Attól függ mit szerettél volna csinálni.

Eddig ugyanis európárol volt szó. Természetesen ha a küdés opciónál a "welweit" ot jelölöd be akkor még a singapuri és a tajwani oldalon is meg fogod találni a cuccaidat.

Többször felmerült már ez a rálicitálás, eddig nem akartam állást foglalni ebben a kérdésben. Az igazság az, hogy én ellene vagyok. Ez nem fair ! Attól függetlenül, hogy ezt sokan csinálják. Bár nem szabad lebecsülni a profi vásárlókat akik vásárlás elött, több héten keresztül figyelik a kiválasztott portékát, hogy lássák mennyiért megy el. Na ebben az esetben az árfelverök akik végül is nem adják el a dolgot és a következö héten ismét felteszik, megvan az esélyük hogy lebukjanak. Persze ez sok árú esetében nem észrevehetö, de használt cuccoknál igen. Tehát ha én mint vevö ilyet észreveszek akkor attól az eladótól biztosan nem fogom megvenni a portékát, pedig pont arra fáj a fogam. Nem egy ilyen volt már ! Ugyanarról a gépröl, semmiképp se javaslom az árfelverést, mert észreveszik. Elsöre nem szólnak, de ha többször elöfordul, akkor szólhatnak ! Ismerek olyat, akinek emiatt csukták be az egyik accountját. Szerintem nincs is értelme felverni az árat. Mikor ? Ha elöre felvered, akkor aki ránéz látja hogy hu ez már drága és tovább megy. Szerintem be kell vállalni ezt a rizikót. Tehát feltenni 1.- € ra 1db ot és várni. Mivel a többség az utolsó pillanatban licitál, nem ritka, hogy az utolsó percben megduplázódik az ár. Egy Magyar eladó aki a .de n akar eladni, mindenképp kell rendelkezzen egy pár + al a bizalom kedvéért. Tehát drága holmival nem próbálkoznék kevés + al, mert ebben az esetben nem azért nem megy fel az ár mert nem ér annyit a cucc, hanem a bizalom hiánya. Az 1.- € indulást azért is ajánlanám mert ha lejárat elött már 10 v. 20 ajánlat is érkezett akkor a többiek is bátrabban licitálnak, hiszen nézd a többiek is mertek licitálni akkor én is merek. Azaz 1 hülye 100 at csinál szindróma. Ha ennek ellenére buksz rajta, akkor tudod, hogy legközelebb ezt a dolgot nem szabad 1.- € ért feltenni.

Előzmény: Törölt nick (7013)