e_dora Creative Commons License 2005.06.04 0 0 8

akkor egészítsd ki a listát, mert amig erről eddig itt és másutt olvastam, kevés...

 

nem vitatom, hogy ezek meg más létező tünetcsoportok, én is magamra húzhatnám a fél DSM4-et :), de helyes betegségnek "kezelni"? szindrómadobozba csomagolni masnival, és feltenni a polcra/szőnyeg alá. Egy felcimkézés semmit nem old meg, sem a betegnek, sem a beteg társadalomnak, ami nem képes szembenézni önmagával. Ahogy olvastam, a gyógyszerezést azért nem favorizálod annyira, talán érted, mire gondoltam. Lehet, hogy épp rossz fórumba írtam be..

Az a helyzet, hogy kitartani a saját elképzeléseink mellett, megvalósítani a terveinket, átvészelni a kudarcainkat, a tragédiákat feldolgozni, bízni, _adni_ szeretetet, odafigyelni másra, magunkra, kimondani az igazat, szemtől szembe, vállalni a véleményt, nem megfelelni, nem függni és tartani mástól és elvárni dolgokat stb -- ezek kib*ttul fárasztó, félelmetes és nehéz dolgok!!!! Nagyon sokaknak nem megy ez-az vagy semelyik, és olyankor olyan jól jön egy ilyen cimke meg egy tabletta, ami kellemesen ellazít, és mindent "megold". Ha körülnézek a környezetemben csak, csupa meghasonult, megtört, játszmákban utazó, egymást kihasználó, labilis, eltorzult embert látok, akik feladják, behódolnak, manipulálnak, csalnak, taktikáznak a kapcsolatokban, kintről várják a belső tartást, autó, pénz, stb - és akkor ehhez képest fogalmazunk meg betegségeket? Vicc.

Előzmény: szadvar (7)