andrea_king Creative Commons License 2005.05.31 0 0 1026
Sziasztok! Montenegrot csak ajanlani tudom! És Albaniát pedig semmi képpen sem szabad kihagyni! Néhány éve volt szerencsém azon a vidéken megfordúlni! :-) És teljesen beleszerelmesedtem! A természet vad szépsége, az emberek őszinte kedvessége, és megannyi kaland is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy visszatérésemet fontolgassam! :-)) Ugyan én is a Baraka-val utaztam, és az volt a legelső, gyakorlatilag "próbaútjuk" erre a vidékre, és emiatt sok dolog még kiforratlan volt, de éppen ezek a dolgok adták meg az utázás "kaland" jellegét! :-) Amúgy az utazásaikat megprógálják a legjobb tudásuk szerint szervezni! :-) (de nem akakok senkit megbántani! :-)), mert "csak két vélemény van: az enyém és a helytelen!" :-)))))) ) Viccet félretéve: tényleg érdemes ellátogatni mindkét országba. Mert izgalmasak, kalandosak, az emberek kedvesek, nyitottak, segítőkészek! És nagyon figyelnek arra, hogy az odalátogatóknak ne essen semmi bántódásuk! (még egy kis story: amikor átmentünk Albániába, Skodra előtt hozzánk szegődött egy motoros rendőr. Körbevezetett a városban, megmutogatta a látnivalókat. Miután végeztünk visszakisért minket a "találkahelyre" és egy rendőrautó kisért minket vissza a határra! Mellesleg az "idegenvezetőnk" nem akart semmit elfogadni tőlun köszönetképpen! Végül egy üveg ásványvizet kért! :-) Hát ennyi az ottani emberekről! Szép napot mindenkinek!