thimy31 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 13843

Én 33 évesen fürödtem először a Balcsiban, nagyon jó volt, élveztem is. A hínár sem zavart, csak az, hogy a sátorhelyünk, kedvezményesen méregdrága volt, és mivel magyarok voltunk, és valami engedmény volt nekünk akkor (balatonátúszás stb.), ezért a kedvezményes - méregdrága sátorhely a fürdő mellett volt. Ahol hajnal háromkor is zuhanyoztak. Egy éjszaka voltunk ott, csak azért, hogy ne kelljen a Művészetek Völgyében aludni. Tavaly már nem mentünk. Ha belegondolok, hogy a tengerparti nyaralás olcsóbb lett volna, sírhatnékom támad, hogy eddig miért nem..., Mindegy. Tudni kell, hogy a háború miatt pangott az idegenforgalom HO-ban, és mivel ott lent ez az egyik legnagyobb bevételi forrás, most mindent beleadtak. Látjátok, az utak építése is milyen gyors...Balkánhoz viszonytva gyors. A háború előtt gyermekkoromban is nagyon rendesek voltak a horvátok, csak azt kellett meghallaniuk, hogy magyarok vagyunk, máris volt minden. Crna Gorában, azaz Montenegroban más a helyzet, ott is nagyon kedvesek, mi kifogtunk egy intelligens taxist, aki Crna Gora történelmét mesélte el a háromnegyed óra alatt..., de a tisztaság tekintetében már a csillagosabb éttermeket kellett keresni. Kis bódék stb. kizárva. És mivel csak hetente vitték el a szemetet, ezért felgyújtották a kondért, bűzlött, füstölgött, két helgyallja egész heti szemete....

A horvát tengerpart más. Ezt sokszor hallottam. Még a görög tengerpartról hazajőve is, valakitől. Nem tudom, nincs összehasonlítási alapom.

Előzmény: S Balage (13840)