the real jabberwocky Creative Commons License 2005.05.12 0 0 13586

Kompozicios hibakrol akkor beszelhetsz, ha elore megkomponalt kepekrol van szo, ezek nem azok, mint ahogy korabban azt meg te is helyesen megallapitottad. Egy magyarorszagi videki szakmunkaskepzoben biztos kompozíciós hibának lenne felróva, hogy "levágtam a lányom lábát" - én nem veszem annak. Egyebkent jellemzo, hogy Magyarorszagon az un. "hivatasos fotosok" begyöpösödött dogmakat kovetnek a fotozasban mindenfele bornirt sztereotipiakkal vegyitve - en nem. Engem speciel sokkal jobban zavar az, mikor egyes fotosok ejt-nappalla teve oktatnak masokat arrol, hogy s mint kell fotozni ahelyett, hogy fotoznanak. Vilagert ne erts felre, itt nem rad hivatkozom, de jo nehany kollegadrol megvan ezzel kapcsolatban a kulonbejaratu velemenyem. Megaztan itt egyaltalan nem is errol van szo. Ezek a kepek nem kiallitasra keszultek, hanem sajat magamnak. Ha itt arra torekedtem volna, hogy az egesz alak benne legyen - aminek nem sok ertelmet latom - az valoszinuleg valami egyeb rovasa ment volna, mint a hatter vagy eppen az arc. Ami pedig az "erre szakosodott helyeket (fotozz.hu, fotoarena stb.)" illeti, azokrol megvan a kulon bejaratu velemenyem, de ne menjunk ebbe bele, mert ez mar nagyon off.

Es remelem, nincs harag:))

 

Helmut Newton.