Törölt nick Creative Commons License 2005.05.08 0 0 136

De jó hogy megtaláltam azt a topicot :)

Idén is a Bükkbe megyünk nyaralni, pontosabban Bükkszentkeresztre, harmadik alkalommal.

Onnan tervezünk majd néhány bringás túrát ismét, aki tud jó útvonalakat ajánlani, ne kíméljen! :) Meghalni nem szeretnénk, de azért lehet benne egy két kisebb emelkedő is. :)

 

Amik idáig voltak kb, persze nem biztos hogy pontosan be tudom definiálni:

 

- Miskolc Tiszai Pu -> Bükkszentkereszt a rövidebb úton (Diósgyőr felé),  előszőr bringával mentünk fel, lévén más lehetőség nem volt :)

- Bükkszentkereszt -> Sály -> Cserépfalu -> Hór völgyén végig -> Bükkszentkereszt

-Bükkszentkereszt -> Lusta völgy (ha jól emlékszem) -> Olaszkapu -> vissza Hosszúrétig és egy lezárt erdészeti úton mentünk le a Miskolcot és Egert összekötő útra, majd onnan vissza Bükkszentkeresztre

 

Természetesen voltunk Lillafüreden (nem bringával), oda-vissza végigmentünk a kisvasúton :) Ez lesz idei kirándulásunk csúcspontja megint, legalábbis nekem, a többiek nagy örömére :o)))

 

Ha még eszembe jut, hogy merre jártunk, megírom, csak nincs most nálam térkép, azzal könnyebb visszaemlékezni :)

Persze az említett túrákat ajánlom bárkinek szeretettel, mi nagyon élveztük, bár volt amelyik kalandosra sikeredett. :))

 

Ja, kb. júliusban megyünk, szóval van idő még gondolkozni hogy mit nézzünk majd meg :)