BlackStar Creative Commons License 2005.04.30 0 0 11834

Az igen :-O

:))

 

1: 222-es sorozat (Wolf-Tandem hengerelrendezésű 2x iker/kompound gép, jóó ritka, és később ezeket visszaépítették síma 220-asnak, amiből máig is van 1 működő). Nem tudom, hol készülhetett, talán a többiek?

Ilyen kandeláberek voltak sok helyen, pl. a Déliben, de Istvántelken (!) is kallódik 1-2 a roncstemető részén. Ha felteszed őket nagyobban valahova, talán ki tudjuk találni, hogy hol készült.

2: 475-ös sorozat, a 377-es nagytesója, 2* akkora kazánnal, +1 csatolt tengellyel és kompaund hengerelrendezéssel. Egy Fialovits-fotó, az Ezüst-könyvben is ez van.

3: 327-es sorozat. A háttérben MÁV jelellegű téglaépület van. Ezt is ha nagyobban...

4: 333-as sorozat (Déli Vasút 32c). Az előtérben mintha egy fordítókorong volna.

5: 302-es sorozat, még lánykorában: 109.112. A 109.109 ebből a sorozatból máig fut.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mint a képen is látszik, néhai Ernő bácsi pont ezt a példányt szemelte ki, hogy megcsinálja modellben.

És úgy érdekességképpen megemlítem, hogy a 109.113-ast rajzolgatta évtizedekig)

A kép ezek szerint bisztosan a Déli Vasút 1932(?)-es államosítása előtt készült.

A háttérben DV jellegű épület látható (vagy nem tudom, de talán a többiek? :) ), a sínek viszont úgy futnak, mintha egy fordítókorongról jönne a mozdony. Persze lehet, hogy nem?

6: 323 sorozat, még DV429-es korában. Akár a Déliben is lehetne?

7: 220-as sorozat, az Északi Fűtőházban. Úgy lácc, itt is ilyen kandeláber volt, mint amit az előbb emlegettem? Mik vannak :-O

8: ugyanaz, mint a 6.

9: 220-as sorozat. Ugyanez, mint  a 7.-es, csak szemből. Háttérben a körfűtőház. Azon fillózok annak a kéménynek a helyéből kiindulva, hogy lehet, hogy ez a már lebontott fűtőház, ahol most a szoborpark állomásozik, hm?

10: 651-es sorozat. Királyság fotó :-O Elsőre azt gondolnám, hogy valahol a Felvidéken, mert arra jártak főleg 651-esek (amit amúgy a KSOd is használt, úgyhogy elvben lehet olyan moci is), de van egy pont ugyanilyen kép 601-es gőzmocival, ugyanilyen sziklafallal a háttérben, a kép aláírása: "mérővonat Erdélyben", úgyhogy akár ott is lehet.

Előzmény: jens (11803)