hobe Creative Commons License 2005.04.29 0 0 66

Kosz, mar vettem egy D70s-t Hong Kongban! A garancia sajnos ott is csak Hong Kongra szol:-(

 

Megneztem az utikonyvet, csak mivel harom estem volt Pekingben, ezert frankon bezartak a turistas helyek:-( Nyilvan a Tienanmen teret nem hagytam ki, meg hat az ott elo magyar kollega mutatott egy-ket latnivalot.

 

A taxisokkal q sok bajom volt, bar csak ketszer szalltam ki:-) A masodik mar hazafele volt: a kis piros bizbaszra gondosan ratette a sofor a sapkajat, majd kozolte, hogy 200. En mondtam neki, hogy ha-ha 80. Erre o ha-hazott, en meg kiszalltam. Befele 60 yuanert hoztak be utdijjal egyutt!

 

A borravalot az etteremben is bebuktam. Mar-mar szegyelltem magam, hogy annyi penzert mekkora adagot adnak es milyen finomat, meg persze korbeugralnak. Sehogy nem tudtam elmutogatni, hogy megtarthatja a 10 yuanost, ugyhogy a vegen kenytelen voltam a tanyer alatt hagyni.

 

Amennyit lattam a varosbol, az tetszett, csak a szenyezett levego nagyon megviselt:-(

 

Tegnap Hong Kong-ban volt par oram, na az minden szempontbol megfelelt:-) Mar a repterrol kijovet ledobbentem: egybol a bejaratnal a gyorsvasut, 100HKD-ert oda-vissza elszallitottak es 22 perc alatt a varosban voltam!

Előzmény: kb. (64)