deps Creative Commons License 2005.04.08 0 0 62

deps hírei a tunézia vk-futamról:

16. idővel ért célba a Palik László – Darázsi Gábor páros a Tunézia Rally negyedik szakaszán. Ezzel ismét sikerült feljebb kapaszkodniuk az összesített eredménylistán: immár a 12. pozíciót birtokolják.

A mai gyorsasági a verseny „visszatérő vendégei” számára is újdonságot jelentett, s mellesleg a verseny három körszakasza közül ez volt az első.

"Tegnap este a briefingen azzal biztattak minket a szervezők, hogy valószínűleg ez lesz a rali legnehezebb napja, ugyanis nagy meleg és igen puha homok várható. Hogy tényleg így van-e, azt csak a verseny vége után tudjuk megmondani, viszont annyiban mindenképpen igazuk volt, hogy a mai nap nagyon kemény volt. Az első 70 kilométer tipikus tunéziai vágott szélű dűnéken vezetett, majd 150 kilométer nagyon gyors, ’teligázas’ szakasz következett, a gyorsasági vége pedig lassú, dobálós, nagyon technikás pálya volt.

Boldogok vagyunk, hogy bármilyen nehéz és bonyolult is volt a mai szakasz, sikerült minden gond nélkül végigjönnünk rajta. Az is kiderült, hogy jól dolgoztak a szerelők a Dakar óta eltelt időszakban: az új hűtőrendszer kiválóan működött." – értékelt Palik a célban.

A motoros Szilvási Péter és a quados Greff Róbert még nem ért célba, Szilvásinak az első, Greffnek a harmadik ellenőrzőponton van utoljára időeredménye.