BlackStar Creative Commons License 2005.04.07 0 0 11384

De nem ez a baj. Hanem az, hogy jó esélyed van rá, hogy már 15-20 év múlva nem lesz mivel elolvasni.

Biztos ez? A CD mint szabvány (az első, már nem is tudom, milyen színű Book-kal kezdék) olyan '84 körüli. Azóta eltelt 21 év, és még igencsak nem látjuk a CD-k végét, pláne, mivel a DVD írók/olvasók is ismerik a szabványt.

 

A szüleim által készített 16mm-es filmeket is elôször video kazettára kellett átírni, aztán most CD-re

Nemrég előkerült a 001-es számú videokazetta, rajta az alsótagozatos koromban felvett David Attenborough-filmek egyikével. Maga a kazi olyan '83-as évjáratú. Háát. Ilyen borotvaéles képet már rég láttam :-O

(Részletkérdés, hogy akkoriban nem volt még akkora az elekroszmog, meg azért a színek kicsit fakók, és hasonlók...)

Ettől még szerintem másolásra, meg archiválásra az analóg média felejthető.

 

Igen, de a mûvészfotókat leszámítva nincs arra szükség, hogy az egész mozdonyt és az összes mütyürt ugyanazon a képen lássad.

Hát igen. Örüljünk, hogy még egyáltalán van téma :-/

(A blakszta.uw.hu-n amúgy sincs túl sok totálkép :)) )

 

Szóval egy dolog a mûvészfotó, de dokumentációs célra szerintem sokkal használhatóbb a szokásos felbontás, de az sok-sok részletképen.

Csatlakozom!!

Előzmény: rezgaras (11361)