pragmat Creative Commons License 2005.04.05 0 0 37

OFF

Elég vicces egyébként, hogy sikerült a nagyszüleim érdeklődését felkeltenem. Elkezdtem tanulni kínaiul, mire kérdőre vontak, hogy mi értelme van ennek, akkor elmagyaráztam, hogy ma már egy dinamikusan fejlődő ország, felhőkarcolók épülnek, a jövőben fontos szerepe lesz a világban, mindenképpen előny lehet tehát a nyelvet ismerni. Nem akarták elhinni, mivel bennük még az a kép élt, hogy Kína egy elmaradott ország, ahol mindenki egyforma ruhát hord, nagy az alultápláltság, ipar szinte 0 stb. Most már el is döntötték, hogy megnézik személyesen.:))

ON

 

Ezt azért meséltem el, mert úgy vettem észre, hogy elég általános a jelenség - sok ember fejében él ilyen és ehhez hasonló kép Kínáról Magyarországon, vagyis, hogy egy évszázadosan elmaradott gazdaságú kemény diktatúra. Már csak azért is tartom furcsának, mivel egyre erősebbek a kapcsolatai Kínának a külvilággal, szóval elvileg egyre többet lehetne tudni, és sokan turistaként vagy üzleti ügyben is utaznak Kínába. Az mondjuk igaz, hogy az a rendkívül kevés infó, amit a 3 fő tévécsatorna hírei alapján - eddigi tapasztalataim szerint - Kínáról meg lehet tudni, (1-2 olyan hírt, mint a mágnesvasút vagy űrprogram kivéve, amik egyébként sem voltak túl kihangsúlyozva,) tényleg egy ilyen Kína-képet sugall...