A 46-OS VILLAMOS KÖZLEKEDÉS TÖRTÉNETE 1912-TŐL NAPJAINKIG (1962.):
1912.12.02.
A 46-os villamosok Rókus Kórház - Légszesz utca - Keleti pályaudvar - Damjanich utca útvonalon közlekedtek.
1913.07.04.
A 46-os villamosok Keleti pályaudvar - Felsőerdősor utca - Nyugati pályaudvar útvonalon közlekedtek.
1944.
A 46-os villamosok közlekedése - Budapest ostroma miatt - leállt.
1945.06.22.
A 46-os villamosok Keleti pályaudvar és Nyugati pályaudvar között közlekedtek.
1946.02.14.
A 46-os villamosok - a nagykörúti villamosforgalom tehermentesítésére - Keleti pályaudvar felől a Nyugati pályaudvar után a Szent István körúton és a Személynök /Balassi Bálint/ utcán át a Kossuth Lajos térig közlekedtek.
1948.08.01.
A 46-os villamosok ismét Keleti pályaudvar és Nyugati pályaudvar között közlekedtek, a Szinyei Merse utcán át.
1952.10.25.
A 46-os villamosjárat megszűnt.
/Pótlására a vonal egyik szakaszán a 21-es, illetve a 23-as villamosok; valamint a másik szakaszán a 73-as trolibuszok közlekedtek tovább./
1958.02.17.
A 46-os villamosok Petőfi híd, budai hídfő - Nagykörút - Margit híd - Déli pályaudvar útvonalon közlekedtek.
A villamosok 40 perc alatt tették meg az útvonalukat.
1962.
A 46-os villamosjárat megszűnt.
---
Akinek pontosabb adata van, kérem, írja meg!
Köszönöm!
BUDAPEST 2004