.vatti. Creative Commons License 2005.03.12 0 0 2010
 

Mi tavaly nyáron voltunk Thassoson (Limenesban ez a "főváros") busszal. Keramotiból kompoztunk át a szigetre (lehet Kavalából is csak hosszabb az út kb 1.5 óra) így csak háromnegyed óra volt.  Szállást a Bella T. intézte és nagyon jó volt, igaz mi 4-en voltunk. Egy apartman két hálószobával, márvány padló, tuti butorokkal. Limenas jó hely este van élet. A partja viselhető (homokos ingyen napágyakkal). Árakra már nem nagyon emlékszem sajna de egy vegyes haltál egyszemélyes 8.5euro talán sör 0.5-1.5 euro boltban. Cola 1.5l boltban 1.5-2 euro. Limenasban érdemes megnézni az Evreokastrot (a város végén a sziklán egy kis templomocska), innen lehet felneni az ókori színházhoz, illetve van valami régi vár maradvány is. Ja és az ókori agóra. Mi autót béreltünk 4 napra és azzal jártuk körbe a szigetet. Amit nem szabad kihagyni: Golden Beach gyönyörű strand, Paradise Beach még szebb strand (hegyekkel körbe vett part, homokos lassan mélyűlő olyan mint a Balaton, csak egy bűfé van ott). Panagia, régi főváros volt, falú közepén forrás. Aliki innen nyerték ki a tengerből a márványt olyan mintha a vizen járnál. Psili Ammos tuti part pörög az élet ezerrel nekem nagyon tetszett. Theologos a sziget közepén mintha megállt volna az idő... Ipsárió a sziget legmagasabb pontja 1004m ha jól emlékszem kocsival fel lehet menni márha nem féltitek a járgányt, én a bérelet autóval felmentem pedig itt már nem volt biztosítás a kocsira. Kb. 1 órás út, de megéri. Azttán ott van még Potos és Limenéria is.Összeségében elmondható, hogy nagyon szép a sziget.  Bármikor visszamennék.

 Vatti